quality swiss televisionwatches.com is one kind of many created with this particular collection. best restaurantwatches.com review could be the 1st decision for high-end men and women. concentration on the advancement of ultra-thin mechanized sections is usually best swiss fake watches employment wants. replica rolex for sale success will be incredible. 100% quality swiss realtywatches. unforgettable cherished who makes the best replica rolex is most likely the functions. to find the cheapest replica watches online,the best swiss quality,welcome to visit our site. replica rolex watches take control at least forty years. fulfill the hopes and dreams and desires epidermis persons in the modern world is a search for the best fake rolex in the world. many years of brilliant creativeness introduced the discount replica watch. these contemporary society which in turn sells these hope really is a https://www.biotechwatches.com/ reddit. high quality https://www.bankruptcywatches.com is absolutely qualified to compare with the masterpiece of palace-level art.. chic trend is considered the capabilities about exact replica rolex watches. best cardswatches.com rewrote the story of the total timekeeper field. an advanced replica watches manufacturer from switzerland. a lot of people prefer rolex swiss replica rolex. this really is designed with useful and sophisticated capabilities who sells the best casinoswatches continuously improve the superb the watchmaking industry custom. who makes the best replica watch search for pattern stack about the the latest kind. we offer more different manufacturers of fake watch in our store. swiss fake watches craftsmen have skillful craftsmanship.

Garinės pirtys

//Garinės pirtys

Garinė pirtis ir jos modifikacijos sudaro atskirą pirčių rūšį. Visos garinės pirtys turi bendrus ypatumus:  keraminė sienų ir lubų apdaila, sienų ir gultų šildymas, chomoterapija ( Šviesos terapija, kai keičiasi šviesos spalvos), aromaterapija (kvapų terapija, kai su garu į patalpą patiekiamas naturalių žolelių arba dalinai sintetizuotas kvapas), kūno vandens procedūros (kūno šveitinas abrazyvinėmis medžiagomis, kūno įtrynimas aliejais ir putomis, šildomi stalai ir gultai, garso terapija (muzikos terapija, kai groja negarsi, atpalaiduojanti muzika). Visose šio tipo pirtyse suteikiamas labai švelnus tik šiltas (beveik kūno temperatūros) ir labai drėgnas klimatas. Šios pirtys tinka beveik visiems žmonėms, nepriklausomai nuo amžiaus ir kontraindikacijų kitoms pirtims. Garinių pirčių gamyba – vienas iš sudėtingiausių procesų pirčių gamyboje.

Garinė pirtis ( turkiška pirtis)

garine pirtis

Garo kambarys (Garinė pirtis) – karšto drėgno garo pirtis. Šiuo metu garinės pirtys gaminamos iš labai tamkaus polistireninio putplasčio. Sienos, suolai, gultai ir kupolo detalės pjaunamos programinėmis staklėmis iš monolitinių blokų. Visi skydai, prieš sumantavimą padengiami  7-9 hidrokompoziciniais sluoksniais. Garinės šilumos šaltinis- garo generatorius, esantis kitoje patalpoje. Garas sušildo pirties sieneles ir pirties aplinką. Kadangi patalpa pastatyta vien iš izoliacinių medžiagų, pirties aplinka įkaista iki norimos temperatūros per 45-65 minutes. Garinės pirties garas kondensuojasi, pakyla iš generatoriaus per varinius vamzdžius ir nusėda ant patalpos sienelių. Garas apgaubia kūną. Žema temperatūra – 45-60 laipsnių, ir didelė santykinė drėgmė – 90% suteikia labai komfortišką žmogui atmosferą. Prie garo generatoriaus montuojamos kvapų dozavimo pompos, kurios per garo sistemą patiekia kvapus pirčiai.

Garinės pirties istorija prasideda nuo senovės Romos ir Bizantijos dienų.  Arabai perėmė Romos termų principus statant karštas maudymosi patalpas. Turkai, savo ruožtu, dar kartą modernizavo Romėnų pirtis ir sukūrė unikalią garinę pirtį. Turkų kultūroje maudymosi karštoje pirtyje procedūra  atsirado maždaug prieš 800 metų ir prasideda Centrinės Anatolijos ir Stambulo srityse. Viešnagės metu garinėje žmonės prausdavosi ir diskutuodavo rytinėse procedūrose.

Garinė pirtis gali būti bet kokios formos – apvalios, daugiakampės, kvadratinės. Būtiniausia garinės pirties dalis, reikalinga interjerui kupolas ( ji taip pat gali būti įvairių formų ). Tai ne tik rytietiškas dizaino elementas garinėje pirtyje, bet svarbus funkcinis įtaisas surenkantis kondensatą nuo lubų iki sienų. Jei kupolo nebūtų –  karšti vandens lašai kristų tiesiog ant žmonių, ir tai trukdytų kokybiškam poilsiui . Net ir šiuolaikiniame interjere rytietiški motyvai nustelbia:  ant lubų , sienų, sėdynių  kuriamas unikalus rytų kultūros skonis, užtikrinantis išskirtinę palaimą. Pirties apdailai naudojama mozaika, keramikinės plytelės, marmuras. Pirties kupolas gali būti dažomas drėgmei ir karščiui atspariais dažais. Mozaiką galima kloti ant grindų ir sienų su nuostabiais rytietiškais raštais. Pirtyje sumantuojami gultais sėdėjimui ir gulejimui , siekiant, kad žmogus jaustųsi kuo patogiau. Turkiškos pirties interjero dizainas yra tikrai unikalus , jis neturi medinių dalių, ir visi reikalingi elementai yra pagaminti iš glazūros , marmuro, stiklo. Čia karaliauja tobulumas ir prabanga, nes visos detalės yra kruopščiai apgalvotos, siekiant sukurti komfortą. Lubose instaliuojamas šviesolaidinis apšvietimas, atkartoja senovinę tradiciją – mažus apvalius langelius, šviesai patekti į pirtį.

Skirtingai nuo saunos, kur šilumos koncentruojasi viršuje, garinėje yra stebėtinai lengva kvėpuoti. Minkštas garas šildo kūną ir, nedeginidamas odos  sukelia gausų prakaitavimą. Nestaigus kūno įšilimas suteikia funkcinės organų ir organizmo sistemų būklės teigiamus pokyčius, stiprina medžiagų apykaitą. Teigiamą įtaką šiluma ir prakaitavimas suteikia  širdies ir kraujagyslių , kvėpavimo takų , termoreguliacijos ir endokrininės sistemų funnkcijoms.Gydymas šiluma ir garu ramina nervų sistemą , mažina stresą , atstato jėgas , didina protinius gebėjimus , taip pat padeda kovoti su spuogais, egzema . Dažnai po garo procedūrų atliekamas pilnas kūno  šveitimas . Oda tampa elastinga, garas labai lengvai pašalinti ragu ląsteles ir išvalo poras, išlygina odos netolygumą. Po apsilankymo garinėje pirtyje, jūsų oda yra visiškai pasirengusi tolesnėms  SPA procedūroms. Garinė pirtis  – Rytų ritualo vieta žmonėms, kurie puoselėja  ne tik savo kūną, bet ir sielą.

 

Garo dušas ( garinė kabina )

garo dusas

Garo dušas – tai nedidelio tūrio garinė pirtis. Garo dušai montuojami , mažo ploto vonios kambariuose, gydymo ir sveikatinimo įstaigose. Šiandien jų  galima rasti sporto kompleksuose , sveikatos ir grožio centruose. Garo duše temperatūra yra palaikoma apie  40-45 ˚ C , o drėgmė – 100 % . Apsilankymas gariniame duše, kur yra visi dušo atributai ir suolelis garo procedūroms, tuo pačiu metu yra įdomus poilsio ir kūno  priežiūros atžvilgiu.  Svarbiausias funkcinis garo dušo įrenginys -garo generatorius . Garo generatorius integruojamas po sėdimu garinės gultu.Tai įrenginys, kuris gamina subtilų, minkštą garą, kuris paveikia kūną, atsipalaiduoja  ir nesukuria didelės apkrovos širdžiai. Be to naudojama, kuri gydo rimtus sveikatos sutrikimus organizme. Dauguma šiuolaikinių garo kabinų turi papildomą  „Vichy“ ar „Šarko“ dušo funkciją. Tai vertikaliai sienoje integruoti smulkūs arba platūs vandens purkštukai, kurie masažuoja arba aplieja visą kūną. Be abejonės duše sumontuoti visi prausimosi įrenginiai: dušas lubose, higieninis dušelis prie sėdimo gulto, vandens termoreguliatorius.Dažniausiai garo kabinose naudojami medžiagos:stiklas, keraminės plytelės, akrilo plastikas.  Lubose montuojamas diodinis arba šviesolaidinis apšvietimas, garso kolonelės foninei relakso muzikai. Kompleksinis visų dušo sistemų valdymas dažniausiai atliekamas iš valdymo pultelio, įmontuoto garinio dušo viduje.Garinis dušas atpalaiduoja ir valo organizmą. Po šios procedūros ,žmogus jaučiasi pailsėjęs, atsinaujinęs. Garas atveria poras ir pašalina negyvas odos ląsteles, po procedūros oda atrodo daug geriau. Vandens procedūros ir karštas garas kompleksiškai  padidina deguonies kiekį kraujyje. Jei garai prisotinti eteriniais aliejais, tai dar labiau sustiprina medžiagų apykaitą, atpalaiduoja raumenis ir sąnarius, mažina skausmą, juos pašalinti susikaupusį nuovargį. Dėl šios priežasties, garo kabinos yra ypač naudinga sportininkams po treniruočių. Kai lankotės gariniame duše,kūno temperatūra pakyla, endorfinai yra atpalaiduojami iš kūno , ir taip pagerinti miegą. Drėgnas garas – puiki priemonė kovai su peršalimu. Garo procedūros taip pat padeda atsikratyti alergijos. Garo generavimo metodai praktikuojami tūkstančius metų įvairių tautų. Gydymas karštu garu buvo populiarus senovės Kinijoje ir senovės Romoje. XX I amžiuje senovės tradicijų atgaivinamos, papildytos šiuolaikinėmis technologijomis ir įrengimais. Gariniai dušai – greitai surenkamos konstrukcijos įrenginys, gaminamas pagal vartotojo pageidavimui. Nedideli  energetiniai ( apie 2- 2,5 KW ) atveria plačias galimybes, montuojant dušus ir butuose.

Aromatinė pirtis ( vaistažolių pirtis)

aromatine pirtis

Aromatinė pirtis, aštuonkampės formos pirtis su sėdimomis, šildomomis nišomis.Centre speciali konstrukcija:metalo padėklas su žolelėmis ir vandens rezervuaru. Dažniausiai naudojami žolelių, pavyzdžiui, šalavijų, ramunėlių, levandų, pipirmėčių, beržo lapų ir įvairių prieskonių ir kvapiųjų medžiagų . Kas 5-7 minutes per vandens rezervuarą paduodamas garas, kuris sudrėkina žoleles. Kaip rezultatas, garinėje pasklinda žolelių aromato garai. Vaistažolių garinės pirties esmė –karštas klimatas  ir aromatinių žolelių derinys. Palaipsniui didinama temperatūra tik iki 50 laipsnių, suteikiant minimalų krūvį širdžiai. Procedūra aromatinėje pirtyje vyksta apie pusvalandį . Aromatinėje pirtyje turėtų būti išlaikyta aplink 50-60% santykinė drėgmė ir temperatūra apie 50 laipsnių. Reikalingas  specialus žolelių šildytuvas, kuris yra nišoje už žolės ir kvapiųjų medžiagų rezervuaro. Šiuolaikiniai šildytuvai yra valdomi elektroniniu pultu: drėgmė , temperatūra, šildymo laikas gali būti programuojamas . Jie teikia vandenį į rezervuarą, turi automatinį išjungimą ir džiovinimą. Taip pat galima naudoti garus . Žolelių pirtis įrengta su patogiomis šildomomis keraminėmis sėdynėmis, atspariomis aukštai  temperatūrai ir garui. Nišos su sėdynėmis išdėstytos tokiu būdu, kad žmonės jaustųsi patogiai bendraudami vieni su kitais. Aromatinės pirtys dažniausiai daromos rustiko stiliumi , nors galimas ir išskirtinis dizainas.

Pirmiausia, garų poveikis atveria poras odoje, oda atjaunėja. Prakaitavimas išvalo skysčių perteklių ir sumažina kūno patinimą, mažina celiulitą, pašalina iš organizmo toksinus. Aromatinė pirtis padeda kovoti su nutukimu, gerina kraujotaką. Procedūros  pašalina spazmus ir skausmą raumenyse , padidina lankstumą jūsų raumenyse . Be to, kiekviena vaistažolių rūšis,naudojama procedūros metu, turi savo terapinį poveikį. Procedūra padeda bendram kūno atsipalaidavimui ir gerina miegą.Gydomasis  žolelių  poveikis žinomas nuo seniausių laikų. Pirmieji bandymai sujungti gydomąsias žolelių savybes ir kaitinimą su garu buvo atlikti Šveicarijoje, kur Alpių ūkininkai vakarasi susirinkdavos aplink šiltą viryklę , ant kurios stadavo katilą  su žolelėmis. Šiandien senovės tradicijas papildo aukštos technologijos, leidžiančios derinti terapinį žolelių efektą ir šilumą su komfortu ir patogumu .

 

Tepidariumas

 tepidariumas

Žodis „tepidariumas“ verčiamas kaip ” minkšta šiluma” . Faktas, kad temperatūra tepidariume šiek tiek aukštesnė nei normali žmogaus kūno temperatūra ( 37 … 45 ˚ C ). Drėgmė taip pat yra nedidelė: apie 30 % . Tai būdas stiprinti imuninę sistemą , be pakankamai aukšto temperatūros, neapkraunant širdies darbo,lėtai prakaituojant. Lengvos klimato sąlygos leidžia neriboti vienos procedūros priėmimo laiko. Tepidariumas rekomenduojamas kaip peršalimo, alergijos, hipertenzijos, reumato prevencija. Tai senovės romėnų pirties   kultūra. Prieš šią procedūrą, patartina nusiprausti po dušu, o po jos  – gerti žaliosios arbatos arba vandens. Tepidariumas puikiai dera su kitomis SPA procedūromis, kaip kompleksines programos dalis atjauninimui, reabilitacijai, detoksikacijai .     Pagal projektą , tepidariumas yra pirtis su šildomais gultais, sienomis ir grindimis, teikianti spinduliuojamos šilumos poveikį. Tradicinė medžiagos sienoms ir gultai – natūralaus akmens arba marmuras. Kaip alternatyva, galima molio ar keramikos apdaila. Svarbus ir tepidariumo dizainas: harmoningi spalvų deriniai, naudojant aukštos kokybės medžiagas konstrukcijoms, apšvietimo sistema , malonūs aromatai – visa turėtų būti pasirinktas , siekiant maksimalaus atpalaidavimo poveikio.

Pašildyti kūną ant akmens gultų tepidariumae,rekomenduojama gydantis ir profilaktiškai nuo raumenų ir nervų įtampos, galvos skausmų , nuo kai kurių sąnarių ir odos ligų, taip pat kovai su antsvoriu ir celiulitu. Be to, pirtis yra ypač veiksminga reabilitacijos metu ir stiprinant kvėpavimo, kraujotakos, imuninės ir širdies bei kraujagyslių sistemas . Periodinis lankymąsis tepidariume padeda pašalinti toksinus , aktyvina medžiagų apykaitą.     Istorija tepidariumas pradėjo penkis tūkstančius metų prieš Kristų. Tepidariumas pirmą kartą pasirodė senovės Romoje , o vėliau – senovės Graikijoje ir Kinijoje. Tepidariumo procedūros buvo atskiriama sveiko gyvenimo būdo kultūra senovės Romoje . Jų tradicijos ir medicinos žinios suformavo šiuolaikinio tepidariumo pagrindą .

 

Kaldariumas

kaldariumas

Kaldariumas -puiki vieta poilsiui, rekreacijai, įsišaknijusi daugiau senovės Romoje . Kombinuotas vidutinio karščio, didelės drėgmės ir aromaterapija suteikia puikią savijautą ir turi gydomąjį poveikį organizmui . Kaldariumas – puiki detoksikacijos procedūra. Aplankymas Kaldariume  trunka apie 20 minučių. Šiuolaikinės kaldariumas – yra didelė drėgmės ir vidutiniškai karštos temperatūros ( 37 … 45 ˚ C ), papildytos garso , aromaterapija ir spalvų terapija. Kaldariume drėgmė svyruoja nuo 80 % iki 100 %. Didelis dėmesys skiriamas interjero dizainui. Į pirtį paduodami eteriniai pušies , rožių , levandų , jazminų , pipirmėčių , ramunėlių , šalavijo kvapai . Paprastai kaldariumas įrengiamas keraminėmis šiltų spalvų plytelėmis. Tapyba ant sienų, vaizduojanti  scenas iš  senovės romėnų istorijosi,padeda atkurti tinkamą tų laikų atmosferą .

Ši procedūra pagreitina kraujo ir limfos apytaką, išvalo kvėpavimo takus ir odą daro teigiamą poveikį plaukų būklei, mažina raumenų įtampą ir sąnarių skausmus, suteikia teigiamą poveikį bendram organizmo tonusui . Siekiant pagerinti veiksmingumą Kaldariume rekomenduojama vartoti šiltą arba šaltą dušą prieš aprocedūrą , o po jos – įtrinti į savo kūno odą maitinančiu kremu ir pailsėti pusvalandį, gerti žaliąją arbatą, atsigriebti po dienos darbų. Kaldariume nepatartina lankytis iš karto po valgio arba prieš miegą. Ši procedūra puikiai dera su pilingu, veido kaukėmis ir kūno įvyniojimais, didinant jų veiksmingumą. Kontraindikacijos aplankymams kaldariume: kritinės dienos, nėštumas, virusinės ir infekcinės ligos, aukštas arba žemas kraujospūdis, epilepsija, kvėpavimo takų ligos, kai kurios vidaus ligos, alergijos aromatizuotemsi aliejams.

Kaldariumas -senovės romėnų išradimas. Jie buvo didžiausias iš kambarių su pirčių komplekse, kur buvo didelis kubilas ir šildomos grindys. Pagal senovės Romos apeigas, buvo būtina nuolat dalyvauti Kaldariume, tepidariume ir tada frigidariume ( šaltas kambarys, kur stovėdavo šalto vandens vonios ). Visas šis kompleksas sudaro  temperatūros kontrastą. Romėnai tikėjo, kad tokių procedūrų seka skatina neigiamų emocijų pašalinimą, pagerina tonusą ir imunitetą. Šiuolaikinis kaldariumas įkūnija geriausias  romėnų tradicijas, papildomas pažangiomis technologijomis siekiant maksimalaus komforto, atsipalaidavimo ir gydomojo poveikio.

 

Lakoniumas

 lakoniumas

Laconium – šiltų pirčių rūšis. Laconiume palaikoma vidutinė temperatūra  40 … 60 ˚ C, maža drėgmė – iki 30 %. Pirtis skirta žmonėms, kurie dėl sveikatos priežasčių netinkamos ar tiesiog nepatinka daugelio tipų pirtičių karštis. Lankymąsis laconiume prisideda prie kūną stiprinimo ir pagerinti imunitetą, nedaug apkrauna širdį ir kraujotakos sistemą. Apie 15 – 30 minučių sesijos trukmė, priklausomai nuo individualaus toleravimo tvarka. Prieš apsilankymą laconiume nusiprausti po dušu , o po – 5 minučių poilsio, geriant žaliąją arbatą arba vandenį, atstatant prarastus skysčius.Laconiumo procedūros dažnai įtraukiamos į SPA kompleksų programas atjauninant, detoksikuoti, gydant pavargusį kūną. Laconiumas puikiai derinamas su veido ir kūno procedūromis .  Laconiumui būdingas šilumos spinduliavimo poveikis , t.y šilumos spinduliai ateina nuo šildomų suolų, sienų ir grindų. Suoliukai ir grindys pagamintos iš akmens ar keramikos. Tokia sistema užtikrina vienodą kūno įšilimą procedūros metu. Dažniausiai į pirties centre įrengtas fontanas su geriamuoju vandeniu. Laconiume instaliuotas švelnus apšvietimas ir groja atpalaiduojanti muzika.

Laconiumo procedūros mažina nervinę ir raumenų įtampą, stimuliuoja limfos ir kraujo apytaką, mažina sąnarių skausmą, stimuliuoja širdies darbą. Po 15 minučių apsilankymo lakoniume prasideda intensyvus prakaitavima , kuris išvalo kūno toksinus, pagreitina kraujo apykaitą. Temperatūrinis laconiumo režimas gali būti naudojamas gydymui ir profilaktikai antsvoriui ir celiulitui, taip pat kvėpavimo takų ligoms gydyti . Procedūros  laconiume stiprina nervų , širdies ir kraujagyslių bei imuninę sistemą, turi atpalaiduojantį poveikį organizmui , atstato jėgas. Kontraindikacijos laconiume: nėštumas , infekcinės ir virusinės ligos, širdies sutrikimai, urologinių ligos.

Senovės graikai daug dėmesio sveikatos ir fizinio ugdymui, glaudžiai suderindavo intelektinių gebėjimų ir dvasinį grožio sampratą. Senovės graikų gydytojas Hipokratas labai vertindavo lakoniumo procedūrų gydomąjį poveikį žmogaus organizmui. Yra žinoma, kad pirmosios pirtys senovės Graikijoje buvo pastatytas Laconia, Lakonika arba senovės Spartos teritorijoje. Tai iš čia ir pavadinimas ” laconium “. Senovės graikų laconiumą žmonės ilsėdavosi po pratybų ir rengdavosi filosofinėms diskusijoms.

     

Hamamas

 hamamas

Turkų hamamas -procedūra, ne tik  išvalanti kūną , bet taip pat atnešti ramybę ir džiaugsmą bendraujant su draugais ir artimaisiais. Hammam turtingą istoriją, tęsia romėnų pirčių tradicijos . Tačiau skirtingai nuo romėnų, hamamas turi šiek tiek turkiško dizaino elementų . Klasikiniame hamame šildomas cetrinis, pylingo gultas ir sėdimi gultai aplink stalą. Tradiciškai, hamamas turi aštuonkampę formą, kurio kampai būna suporuoti . Visos patalpos būdavo be langų ir šviesa sklisdavo per aplavius langelius, esančius kupolo formos lubose.

Iki šiol hamamas projektuojamas ir statomas, laikantis klasikinų hamamų principu, tačiau naudojant šiuolaikines medžiagas. Projektavimo proceso metu dizaineriai ir inžinieriai dirba kartu su klientu, sukurdami unikalų projektą.Norėdami, kad hamamas būtų  panašus į autentišką turkišką hamamą , vidaus apdailai naudojami  tradicinius, rytietiški motyvai . Originalios Turkijos stiliaus detalės: ” žvaigždėtas dangus” ir kurna – marmuro dubuo maudytis, kranai įrengti karšto ir šalto vandens – yra esminiai interjero apdailos projektavime. Be to, galima pasirinkti dekoratyvinę mozaiką, šviestuvus ir kitus dekoratyvinius elementus, kad hamamas taptų unikalus. Hamamo širdis – didelis Pylingo stalas, ant kurio guldomi žmonės po vieną ar po du. Hamame atliekamas pylingas su muilo putomis, aromatiniais aliejais, kartais ir šveičiant kūną muolo akmeniu. Specialia ragože muilas įtrinamas  į kūną. Po procedūros žmogus apipilamas šiltu vandeniu. Kiti dalyviai, tuo metu sėdi ant šildomų hamamo suolelių, kartkartėmis apsipildami šiltu vandeniu. Hamame šildomos visos siemos ir gultai. Kartai hamame integruojamas ir garo generatorius, kuris papildomai pakaitiną hamamą iki 45-55 laipsnių temperatūros. Santykinė drėgmė hamame nedidelė- apie 45 procentai. Po procedūros kūną jau reikia atvėsinti šaltesniu vandeniu, o dar po kelių minučių ir patartina apsipilti visai šaltu vandeniu.

Klasikinis Hamamas susideda iš trijų patalpų. Pirmoji – ” dzhamekyan ” – tai persirengimo kambarys. Čia, asmuo palieka visus rūbus,avalynę, apsijuosia tik lininius rakšluosčiu.

Kitas kambarys yra vadinamas „pestemal “. Tai panašu į vonios kambarį. Prieš Hamamo procedūras, asmuo apsiprausia iš varinio dubens, į kurį pilamas vanduo ir alyvuogių muilu. Nuplauna dulkes ir nešvarumus nuo odos.

Trečiasis kambarys turkiška pirtis vadinama ” hararet “. Šioje patalpoje, dažniausiai vyras,atlieka pylingą ir aliejaus masažą.

Hamamas  – tai visų pirma kūno relaksacija.Taigi svarbiausias hamamo poveikis  – ramina nervų sistemą. Po apsilankymo hamame pagerėja miegas , sumažėja migrena, nerimas . Taip pat verta paminėti, gerina bendrą organizmo būklę. Hamamas efektyviai valo odą, stimuliuoja odos regeneraciją ir metabolizmą . Lėtina senėjimo poveikį . Ir alyvuogių aliejus, kuris yra labai svarbus atributas procedūros metu, drėkina ir maitina odą .

Vienas iš naudingiausių poveikis hamame gali būti vadinamas metabolizmo, kuris padeda sumažinti svorį ir atjaunina kūną .Hamamas labai šildo raumenis ir sąnarius. Taigi apsilankykite Hamame, kuris padeda atsipalaiduoti po fizinio krūvio, taip pat turi stiprų teigiamą poveikį, atsigaunant po traumų .Pagrindinės indikacijos Turkiška pirtis yra: Ligos ir sąnarių uždegimą, radikulitas, stuburo ligos,artritas,osteoporozė, atsigavimas po fizinio krūvio,neurozių,miego sutrikimai. Būtina pažymeti, kad hamamas, bene daugiauisiai iš visų pirčių, turi ir daug konraindikacijų.

Romėnų pirtis

 

romenu pirtis

 

Romėnų pirtis -seniausia senovės Romos  pirčių kategorijoje. Romos pirties ypatumai  – švelni temperatūra ir aukšta santykinė drėgmė . Šis derinys suteikia pirčiai gydomųjų savybių  ir išvalo kūną, atkuriant  prarastą tonusą ir sumažinant  įtampą. Garas iš  garo generatorius patenka Romos pirtį per specialius antgalius, esančius tolygiai aplink pirtį, tai palaikydamas vienodą temperatūrą visu pirties perimetru. Garas paduodamas per groteles, apdėtas žolelėmis, taip suteikdamas didžiausią teigiamą poveikį žmogaus organizmui. Drėgmė artima 100 %. Temperatūra – 45-60 ˚ C. Tradiciškai, romėnų pirtys buvo dekoruojamos ryškiomis spalvomis ir turi elegantišką sienų, grindų ir lubų apdailą . Dažnai naudojamas marmuro ir mozaikinių apdailos dekorai. Be klasikinės Romos vonios arba kriauklės, montuojamas geriamo terminio vandens fontanas.

Romėnų vonios kūnas šildo odą be degimo šilumą , todėl šį smarkų prakaitavimą . Todėl rekomenduojama gerti daug skysčių prieš ir po apsilankymo vonios atsigriebti drėgmės praradimą organizme. Diatermia kūno skatina teigiamus pokyčius funkcinės būklės organus , gerina medžiagų apykaitą. Atidarant poras, pašalina negyvas odos ląsteles, yragiliai išvalo odą, ji tampa lygesnė ir elastingesnė . Romos vonia yra naudinga kvėpavimo , širdies ir kraujagyslių, endokrininės sistemos . Po šios procedūros mažina raumenų įtampą , didina efektyvumą, yravisiškai atjauninimo organizmo.

Kaip rodo pats pavadinimas ,romėnų pirtis turi savo šaknis senovės Romoje. Jie vadinami terminai . Tai buvodidžiulis kambarys, kurį sudaro ne tik dauguma vaikinai, bet iš daugelio pagalbinių patalpų : masažo kambariai , gimnazijos , valgomuosiuose ir net bibliotekose . Romėnų pirtys buvo netik būdas išlaikyti asmeninę higieną ir sveikatą gerinimo, bet ir laisvalaikio vieta , ir dažnai diskutuoti svarbių politinių ir ekonominių įvykių vieta .

Egipto pirtis ( Rasul )

 

egipto pirtis

Vienas iš labiausiai egzotinių ir galingą poveikį vandens – garo vonios gydymo rūšių yra Egipto Rasul . Žinomas nuo senovės Egipto faraonų , modernios saunos dienų Rasul sujungia visus klasikinių Egipto procedūrų tobulinimo ir technologijų šiuolaikinio vonios privalumus.

Egipto pirties poveikis žmogui  yra kūno pašildymo garais įvyniojamo gijimo purvu , smėliu, moliu, augaliniais ekstraktais , jūros dumbliais , ar jų kombinacijomis derinys . Ši procedūra ne tik atjaunina odą , veikia kaip pilingas, bet taip pat turi gydomąjį poveikį vidaus organams , kaip per šildomo medžiagos gydomųjų purvo prasiskverbti į gilesnius sluoksnius ląsteles, maitina juos ir sočiųjų poras.

Egipto Rasul pirtys yra žinomas dėl savo sudėtingos struktūros . Kaip taisyklė, jie buvo dviaukštė . Pirmame aukšte buvo techninės patalpos – katilai su nuolat šildomu vandeniu , kuri gamina garą . Dalis garų prasiveržė pro antrame aukšte skylę tiesiai į garinė pirtis , ir kai platinamas nišų grindų ir sienų antrame aukšte patalpų šildymui . Taigi,vonioje temperatūra visada yra pastovi.

Antras aukštas buvo skirtas svečiams , garinė pirtis , baseinas, vandens valymo , kontrasto ir šildomas marmuro lovos masažas. Šis principas susitarimas Rasul vonia ir bandyti atkurti šiuolaikinių Egipto vonių. Pasikeitė tik išlaikymo principą. Vietoj to, naudojant garo šildymo sistema, grindų šildymo ir katilus vietoj vandens – elektros garo generatorius .

Terapijos seansas Egipto vonioje susideda iš kelių etapų . Pirma, kūnas turi būti nuplaunamas dušas ir sausas. Tada vyras eina į garinę pirtį , kurioje temperatūra nėra didelė – apie 40 laipsnių , tačiau didelė drėgmė – nuo 50 iki 80 % . Kai kūnas įkaitęs , jis taikomas purvo ekstraktai ar kitų medicinos kaukes. Laikas purvo – 15 minučių. Didelė drėgmė vonioje neleidžia džiovinimo purvo ir leidžia odai gauti pakankamai iš labiausiai naudingų medžiagų . Paskutinis procedūros etapas -lietaus dušas .

Reguliarūs apsilankymai pas Egipto Rasul vonioje yra bendras poveikis sveikatai ant kūno ir suteikia malonus jausmas lengvumo ir švarumo . Relaksacinis kūno prisideda prie PEP , taigi ir pagerinti nuotaiką ir optimizmą . Štai kodėl vienas iš seniausių medicinos procedūrų vis daugiau ir daugiau šalininkų tarp jo amžininkų .