//Muilo akmuo

Muilo akmuo  – uoliena, kurią sudaro talkas ( 40-50 %), magnezitas ( 40-50% ) ir Chloridas ( 5-8 %). Talkas ir magnezito junginys  vienija sudarydamas talko magnezitą , tokiu būdu sukurdamas sklandžią nuoseklią masę.

muilo akmuo 1

 

Muilo akmuo  yra pilkas akmuo, kuris gali būti su baltomis gijomis ir su žalsvu arba gelsvu atspalviu. Ne taip paplitusi medžiaga raudonos arba tamsiai vyšninė . Akmens pasižymi šilkiniu matiniu blizgesiu. Muilo akmuo yra daugialypė ir senovės medžiaga . Galbūt todėl ir turi tiek daug pavadinimų  : Wen speksheyt , Talkomagnezit , krosnių , ugnies , ledo , muilo , vaško arba Muilo akmuo . Pavadinimas ” Wen ” ir ” muilo akmuo ” pasirodė atsitiktinis: talkohlorit turi gana sklandžią struktūrą, kuri, atrodo, paliesta muilu arba neplauta.

 

muilo akmuo 2

 

Gydymasios akmens savybės išryskėja, kai akmuo yra šildomas, todėl su juo atliekamos akmenų masažo procedūros. Muilo akmens prisilietimas teigiamai veikia odą, atjaunina ją . Be to, muilo akmuo stiprina plaučius, gerina medžiagų apykaitą , gydo peršalimo ligas, stiprina imunitetą, mažina kraujo spaudimą. Iš akmens gaminami akmens šildytuvai, akmeninia stalai, gultai, pirties krosnelės, židiniai.                        Senovėje buvo žinoma, kad talko magnezito amuletai saugodavo namų šilumą ir buvo dovanojami žmonėms, kurie ieškodavo savo pirmojo darbo. Be to, jis saugojo tuos žmones, kurių gyvenimo būdas yra susijęs su didesne rizika ( gelbėtojai , ugnis, alpinistai ). Be to, šis akmuo yra laikomas talismanu aktyviems ir įdomybes mėgstantiems žmonėms , kurie mėgsta nuotykius ir keliones.

 

muilo akmuo 3

 

Apie muilo akmenį žmonės žinojo seniai. Senovėje iš akmens buvo gaminami raižytos figurėlės produktų . Šiuo atveju medžiaga yra vadinamas muilo akmuo . Iš muilo akmens gaminami indai: keptuvės, lėkštės, puodai. Verta pasakyti, kad akmį lengvai nudažyti .

Statyboje naudojamos kaip plytos , skalda, šaligatvio arba grindinio plokštės , milteliai . Plytos talko magnezitinės naudojamos  gyvenamųjų ir pramoninių krosnių izoliaciniame ir apdailiniame sluoksniuose . Be to, plokštės ir plytos gali būti naudojamos sienoms ir šildomomis grindimis gyvenamosiose patalpose, baseinuose , saunose .

Jei Talkochlorito miltelius atskiesti skystu stiklu- gautųsi puikūs klijų , kurie gali būti naudojami klijuojant tą patį akmenį. Be to, tai milteliai gali būti naudojami kaip užpildas , nes jis pagerina atsparumą karščiui ir šalčiui kai kuriuose mišiniuose. Grūstastalko magnesitas tinka termiškai atsparaus betono gamyboje ir  produktų , reikalingų visiškam arba selektyviam keramikos ar ugniai atsparių plytų pakeitimui mūro krosnyse.

Dėl patogaus apdirbimo ir ilgaamžiškumo,muilo akmuo laikomas gera apdailos medžiaga, turinčia aukštą šiluminės talpą ir gerą šilumos laidumą. Šios savybės leidžia naudoti gaminant soliariumo sienas ir krosnių ir židinių sienele, pirčių sieneles ir lubasir šildomus gultus saunose ir garinėse pirtyse.

 

muilo akmuo 4