darius@ramzesas.lt
Garinė pirtis
(turkiška pirtis)
Garo kambarys (Garinė pirtis) – karšto drėgno garo pirtis. Šiuo metu garinės pirtys gaminamos iš labai tamkaus polistireninio putplasčio. Sienos, suolai, gultai ir kupolo detalės pjaunamos programinėmis staklėmis iš monolitinių blokų. Visi skydai, prieš sumantavimą padengiami 7-9 hidrokompoziciniais sluoksniais. Garinės šilumos šaltinis- garo generatorius, esantis kitoje patalpoje. Garas sušildo pirties sieneles ir pirties aplinką. Kadangi patalpa pastatyta vien iš izoliacinių medžiagų, pirties aplinka įkaista iki norimos temperatūros per 45-65 minutes. Garinės pirties garas kondensuojasi, pakyla iš generatoriaus per varinius vamzdžius ir nusėda ant patalpos sienelių. Garas apgaubia kūną. Žema temperatūra – 45-60 laipsnių, ir didelė santykinė drėgmė – 90% suteikia labai komfortišką žmogui atmosferą. Prie garo generatoriaus montuojamos kvapų dozavimo pompos, kurios per garo sistemą patiekia kvapus pirčiai.
Garinės pirties istorija prasideda nuo senovės Romos ir Bizantijos dienų. Arabai perėmė Romos termų principus statant karštas maudymosi patalpas. Turkai, savo ruožtu, dar kartą modernizavo Romėnų pirtis ir sukūrė unikalią garinę pirtį. Turkų kultūroje maudymosi karštoje pirtyje procedūra atsirado maždaug prieš 800 metų ir prasideda Centrinės Anatolijos ir Stambulo srityse. Viešnagės metu garinėje žmonės prausdavosi ir diskutuodavo rytinėse procedūrose.
Garinė pirtis gali būti bet kokios formos – apvalios, daugiakampės, kvadratinės. Būtiniausia garinės pirties dalis, reikalinga interjerui kupolas ( ji taip pat gali būti įvairių formų ). Tai ne tik rytietiškas dizaino elementas garinėje pirtyje, bet svarbus funkcinis įtaisas surenkantis kondensatą nuo lubų iki sienų. Jei kupolo nebūtų – karšti vandens lašai kristų tiesiog ant žmonių, ir tai trukdytų kokybiškam poilsiui . Net ir šiuolaikiniame interjere rytietiški motyvai nustelbia: ant lubų , sienų, sėdynių kuriamas unikalus rytų kultūros skonis, užtikrinantis išskirtinę palaimą. Pirties apdailai naudojama mozaika, keramikinės plytelės, marmuras. Pirties kupolas gali būti dažomas drėgmei ir karščiui atspariais dažais. Mozaiką galima kloti ant grindų ir sienų su nuostabiais rytietiškais raštais. Pirtyje sumantuojami gultais sėdėjimui ir gulejimui , siekiant, kad žmogus jaustųsi kuo patogiau. Turkiškos pirties interjero dizainas yra tikrai unikalus , jis neturi medinių dalių, ir visi reikalingi elementai yra pagaminti iš glazūros , marmuro, stiklo. Čia karaliauja tobulumas ir prabanga, nes visos detalės yra kruopščiai apgalvotos, siekiant sukurti komfortą. Lubose instaliuojamas šviesolaidinis apšvietimas, atkartoja senovinę tradiciją – mažus apvalius langelius, šviesai patekti į pirtį.
Skirtingai nuo saunos, kur šilumos koncentruojasi viršuje, garinėje yra stebėtinai lengva kvėpuoti. Minkštas garas šildo kūną ir, nedeginidamas odos sukelia gausų prakaitavimą. Nestaigus kūno įšilimas suteikia funkcinės organų ir organizmo sistemų būklės teigiamus pokyčius, stiprina medžiagų apykaitą. Teigiamą įtaką šiluma ir prakaitavimas suteikia širdies ir kraujagyslių , kvėpavimo takų , termoreguliacijos ir endokrininės sistemų funnkcijoms.Gydymas šiluma ir garu ramina nervų sistemą , mažina stresą , atstato jėgas , didina protinius gebėjimus , taip pat padeda kovoti su spuogais, egzema . Dažnai po garo procedūrų atliekamas pilnas kūno šveitimas . Oda tampa elastinga, garas labai lengvai pašalinti ragu ląsteles ir išvalo poras, išlygina odos netolygumą. Po apsilankymo garinėje pirtyje, jūsų oda yra visiškai pasirengusi tolesnėms SPA procedūroms. Garinė pirtis – Rytų ritualo vieta žmonėms, kurie puoselėja ne tik savo kūną, bet ir sielą.